Masajlar.

masaj antalya

lilium spa fitness

Bali Masajı

Bu rahatlatıcı masaj, yüzyıllar boyu kişiden kişiye aktarılmıştır. Cilde dairesel hareketler uygulamanın, uzun uzun yoğurarak okşamanın, basınç uygulamanın ve ayak masajının vücudu yenilediğine, güçlendirdiğine ve iyileştirdiğine inanılır. Bu geleneksel uygulama için hindistan cevizi, gül, üzüm-yasemin karışımından oluşan Bali SANTI masaj yağı kullanılır.

Süre 55 dk.

Bali Aroma Masajı

Geleneksel bir masaj olup, üzüm çekirdeği sapı, zencefil, muskat cevizi esansları ile yapılır. Kan akışını hızlandırır, yorgunluğu ve kas gerginliğini giderir.

Süre 55 dk.

Thai Klasik Masajı

Thai masajının temel yapısını Hint-yoga ve Çin’in geleneksel masajı oluşturur. Vücuttaki enerji akış dengesini sağlamak için enerji kanalları üzerine baskı uygulanır. Eklem esnekliği ve hareketliliğini sağlayan pasif yoga hareketlerini kapsamaktadır. Bu masaj kıyafetli bedene ve yer minderi üzerinde yapılır.

Süre 55 dk.

Thai Ayak Refleks

Ayak tabanının altında, vücudunun iç organlarının temsili dizilişine ve her organın enerji kanalları olduğu esasına dayanan özel çubuklarla yapılan thai masaj tekniğidir.

Süre 55 dk.

Jimbaran Masajı (Dört El)

İki uzman tarafından armonik çalışmayla yapılır. 6 farklı biçim (Shiatsu, Thai, Hawaii, Lomi Lomi, İsveç ve Bali) içeren özel bir masajdır.

Süre 55 dk.

Bali Lulur

Bir saatlik Bali masajı ile başlar. Pirinç unu, zerdeçal, çemen tohumu ve dilimlenmiş pancarla yapılan Bali vücut ovmasıyla devam eder. Ölü deri hücrelerini alır. Cildi sakinleştirdikten sonra, tedavi lulurdan sarı rengi alan bir yoğurt çarpmasıyla, çiçek veya bitki (lavanta, papatya veya kekik) banyosuyla devam eder.

Süre 120 dk.

Hindistan Cevizi Peelingi

Küçük Hindistan cevizi parçaları, pirinç unu ve vamla fasulyesi ile yapılır. Ölü deri hücrelerini alır, kan akışını artırır ve deriyi nemlendirir. Bali, boyun ve sırt masajı da dahildir.

Süre 55 dk.

Bali Refleksoloji

Ritüel, uzman tarafından deniz tuzu ve çiçek yaprakları ile ayaklara yapılan peeling ile başlar. Bu uygulama, yorgunluğu ve kötü kokuları yok eder. iki uzmanın 50 dakikalık el ve ayak masajı ile seans sona erer. Bu teknik, el ve ayaklardaki refleks noktalarının oluşması için, vücudun sahip olduğu enerji ile birleşerek sinir kanallarından vücudun tüm hatlarına kadar yayılır. Stresi giderir ve vücudun dengesini düzene sokar.

Süre 60 dk.

Mavi Deniz Tuzu Ayini

Özel bir Bali yöntemi olup, masaj ve vücut ovmasının birleşimidir. Kuru deri hücrelerini alır ve onu sulandırır. Bir saatlik Bali masajı ile son bulur.

Süre 120 dk.

Süt Kokteyli

Bir saatlik Bali masajı ile başlar. Ardından, yumuşak bir cilt için, süt ve yoğurtlu bitkisel pırıltı ile cilt yenilenir. Güzel bir süt banyosunun ardından, nemlendirici biberiye vücut losyonu ile seans sonlanır.

Süre 120 dk.

Aloe Vera Masajı

Bu zevkli kür, hamamda veya ayrı bir masaj odasında bal ile karıştırılmış aloe vera esansı ile yapılır. Aloe vera cildi nemlendirir, küçük kırışıklıklar yok eder ve cilde parlaklığı yeniden kazandırır. Özellikle bronzluğu korumak amacı ile güneş sonrasında tavsiye edilir.

Süre 50 dk.

Mandara Masajı (Dört El)

İki uzman tarafından ritmik olarak uygulanan masajdır. Özellikle lenf ve dolaşım sisteminde etkili olan, ruhu ve bedeni sakinleştiren, tüm organizmaya yayılan rahatlatıcı etkisi vardır.

Süre 50 dk.

Nefertiti Masajı

Çeşitli meyve suları ve yoğurtla yapılan, özel vitamin masajı ve maskesidir. Güneşte yanmış cildin, vitamin ve glikoz ile beslenmesi ve gençleşmesi için tavsiye edilir.

Süre 60 dk.

Şarap Masajı

Cildi pürüzsüzlük kazandıran, üzüm ve şarap esanslar ile yapılan vücut peeling ile başlar. 30 dakikalık tam vücut veya anti selülit sıcak üzüm maskesi ile devam eder. Rahatlama veya anti selülit masajı ile sona erer.

Süre 120 dk.

Kahve Peeling

Kaolin kili ve deniz suyu ile karıştırılmış, ince öğütülmüş Brezilya kahvesi kullanılır. Uygulama hamamda başlar. Vücuda peeling yapıldıktan sonra, tüm cilt gözenekleri açılmış ve tamamen temizlenmiş olur. Kahve ve süt kombinasyonu cildi sıkı, pürüzsüz ve parlak yapar. Uygulama, anti selülit bakımında etkilidir.

Süre 50 dk.

Bendes Kürü

İpek keseler içerisine doldurulmuş bitkiler ile bütün vücuda kese yapılır. Baskılı masajla cilt gözeneklerinden alt tabakalara kadar yedirilir. Antibiyotikler ve vitaminler sadece dokulara değil, organizmanın derinliklerine kadar nüfus eder. Çeşitleri: Papatya, Lavanta, Kekik.

Süre 90 dk.

Lomi Lomi

İki uzmanın parmak ucu, kollar ve dirseklerle yapılan ritmik sert derin doku masajıdır. Hawaii krallarının masajdır. Vücudu negatif enerjiden arındırır.

Süre 55 dk.

Balbay Signature

IC Hotels’e özgü bu duygusal ve lüks masajda yıpranmış sinirler için, taze mevsimlik çiçek yapraklar ve dünyanın en güzel aroma yağları kullanılır.

Süre 50 dk.

Balbay Ritüeli

20 dakikalık hamam veya sauna ile başlar. Bütün vücudu saran ve bitkilerden yapılan maske uygulanır. Ritüel, kaslardaki yorgunluğu gidermek ve ruhu – bedeni sakinleştirmek için 40 dakikalık dinlenme veya aroma yağı masajı ile devam eder, seans 20 dakikalık ayak refleksolojisi ile sona erer.

Süre 120 dk.

Küba Masajı

Üç parmakla yapılan, derin dokulara kadar inebilen baskılı masajdır. Kasların derinlerindeki toksinlerin ve yorgunluk salgısı olarak bilinen laktik asidin dağıtılmasında çok etkilidir.

Süre 55 dk.

Kybele Masajı

Özellikle güneşten etkilenen hassas ciltler içindir. Yoğurtla karıştırılmış değişik aroma yağları ve bitkisel yağlar, uygulanan soft masajla uygulanır. Böylelikle derin nemlendirme, cildi yatıştırıcı ve sakinleştirici aktif özelliğiyle cildin korunma mekanizmasını kuvvetlendirir. Vücuda kaybetmiş olduğu nemi tekrar geri kazandırılır.

Süre 50 dk.

Taş Masajı

Bu masaj pürüzsüz ılık taşlarla vücudunuza uzun akıcı vuruşlarla yapılır. Ayrıca taşlar gerginliği azaltmak için de stratejik enerji noktalarına yerleştirilir. Bu tedavi vücuttan toksinleri atarak, lenf sistemine iyi gelen rahatlamayı ve derin dolaşımı sağlar.

Süre 60 dk.

Altın Masajı

Altın, görsel zarafetinin yanında, duyulara da zenginlik katan değerli bir maddedir. Uygulama, hamamda veya masaj odasında, bitki kesesi yapılarak ölü derinin temizlenmesiyle başlar. Hafif masajla yapılan yosun maskesi, vücutta 15 dakika bekletilir. Ritüel, altın karışımı ile bütün vücuda yapılan 40 dakikalık masaj ile sona erer.

Süre 120 dk.

Orient

Anti selülit kahve veya kil ile Türk hamamında yapılan bir masajdır. Selülitin neden olduğu şekil bozukluklarının düzeltilmesini sağlar.

Süre 35 dk.

Shirodhara

5000 yıldan bu yana uygulanır. şifalı yağın devamlı akımı, ruhsal gerginliği vücuttan atmak ve sakin akıl-ruh halini korumak için hazırlanmış bu benzersiz terapi alın bölgesine yapılır. Hint tekniği ile yapılan dekolte, yüz ve kafa masajıyla son bulur.

Süre 60 dk.

Abhyanga

Vücudun, ruhun, zihnin sıcak ayurvedik yağlarla harmoniyi yakalaması ve rahatlamasını sağlar. Bu geleneksel Hint masajı dolaşım sistemi hızlandırırken aynı zamanda da enerjik kanallarını açıp stimule etmeye yaramaktadır.

Süre 60 dk.

Shiroabhyanga

Bu masaj tekniği abhyanka ve shirodharanın kombine olmuş halidir. Masaj vücutta başlanır ve başta sonlanır.

Süre 60 dk.